Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

Na jakie rzeczy obowiązuje cło z USA

Na jakie rzeczy obowiązuje cło z USA

Wszystkie osoby, które prowadzą handel z producentami z USA lub robią indywidualne zakupy w stacjonarnych i internetowych sklepach amerykańskich, muszą mieć świadomość cła. Jest to dodatkowa opłata, którą wnosimy, gdy kupujemy produkty spoza unii celnej, w której się znajdujemy. W przypadku Polski jest to dodatkowa opłata za produkty, które sprowadzamy spoza Unii Europejskiej. Wysokość cła jest uzależniona od regionu oraz rodzaju produktu i nie obejmuje wszystkich zakupów.

Wysokość cła rzadko jest ustalona z góry i zależy od wielu czynników. Przyjmuje się jednak odpowiednie widełki, które dotyczą określonych kategorii produktowych. Fani motoryzacji lub sklepy motoryzacyjne muszą być przygotowani na to, że za zakup części i aut osobowych będą musieli zapłacić cło. Cłem zawsze objęte są również takie towary jak: wyroby tytoniowe, alkohole, perfumy, wody toaletowe. W kategorii spożywczej warto zwrócić uwagę na to, że cłem objęte są świeże ryby, owoce i orzechy, a wysokość opłat jest zmienna. Bardzo dużo przydatnych informacji o tym za co płacimy cło z USA możemy przeczytać pod tym linkiem https://www.eshopwedrop.pl/blog-pl/clo-na-elektronike-z-usa.

Za co nie zapłacimy cła?

Wbrew pozorom jest bardzo duża grupa produktów, które możemy swobodnie kupić i sprowadzić z USA i nie zapłacimy za nie cła. Do tej grupy należą między innymi elektronika użytkowa i sprzęt telekomunikacyjny. Kolejną ciekawą grupę pozostają jednostki pływające, w tym między innymi łodzie, houseboty lub tratwy. Grupą, która może wydawać się istotna z punktu zdrowotnego są również medykamenty i sprzęt medyczny. Cła nie zapłacimy także za produkty, których wartość nie przekracza 150 euro.

W przypadku zakładów produkcyjnych i przemysłowych, import towarów i materiałów z USA może być naprawdę opłacalny. Wszystko dlatego, że cła nie zapłacimy między innymi za takie produkty jak pasza dla zwierząt, wyroby z metali nieszlachetnych, węgiel, odpady papierowe lub syntetyczny kauczuk. To produkty, które wykorzystywane są w różnych zakładach przemysłowych lub rolniczych. Powyższe wskazuje na to, że zakupy towarów z USA mogą być opłacalne nie tylko dla klienta indywidualnego, ale również na większą skalę dla klienta biznesowego.