Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

Bezpieczne opony z drugiej ręki – opony używane

Bezpieczne opony z drugiej ręki – opony używane

Dwa razy do roku w samochodzie wymieniamy opony. Zimowe są idealne na okres jesienno-zimowy i letnie w okresie wiosenno-letnim. Opony, podobnie jak i wszystkie elementy samochodowe, zużywają się, mogą też zostać uszkodzone i wtedy należy je wymienić na nowe… Ale komplet nowych opon jest drogi i nie każdego kierowcę stać na taki wydatek. Wtedy na pole bitwy wkraczają tańsze opony używane.

opony używane – bezpieczne czy nie?

Zakup eksploatowanych wcześniej opon z nieznanego źródła i o nieznanej historii to potencjalne ryzyko dla wszystkich użytkowników dróg. To zagrożenie wypadkiem. Używane opony mogą bowiem nagle ulec awarii i są bardziej podatne na uszkodzenia, a także mogą przyczynić się do uszkodzeń innych podzespołów samochodu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ogumienie, pochodzące z drugiej ręki mogło być wcześniej nieprawidłowo używane. Mogło zostać nieprofesjonalnie naprawione lub było przechowywane w niewłaściwych warunkach. Opony mogą mieć także ukryte wady, a to jest bardzo niebezpieczne podczas ich eksploatacji. Mogą na przykład pęknąć podczas jazdy. A wtedy o groźny wypadek jest bardzo łatwo.
Nie kupujemy przede wszystkim opon używanych na giełdach i szrotach. Jeśli nabywamy je w profesjonalnym warsztacie, serwisach, stacjach obsługi oraz w specjalistycznych sklepach, to możemy liczyć na fachową poradę. Sprzedawcy znają też wszystkie dane techniczne opony. Dzięki temu zakup takich opon staje się bezpieczniejszy.