Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

Serwis klimatyzacji w Poznaniu

Serwis klimatyzacji w Poznaniu

Klimatyzacja to dzisiaj standard w wyposażeniu niemal każdego samochodu. 80% używanych samochodów, wystawionych na sprzedaż, jest wyposażonych w układ klimatyzacji. W letnie upalne dni popularna klima przyjemnie schładza wnętrze, a w zimie i w deszczową pogodę pomaga w szybkim odparowaniu szyb i osuszeniu wnętrza auta. Klimatyzację dzielimy na automatyczną i ręczną. I pierwszą, i drugą należy sukcesywnie serwisować. Serwis klimatyzacji warto robić minimum raz do roku.

Serwis klimatyzacji Poznań

Serwis klimatyzacji Poznań to profesjonalne usługi, jakie zapewnia wyspecjalizowany warsztat. Tu usuwa się awarie klimatyzacji, a także oczyszcza ją. Dbałość o sprawną klimatyzację to podstawa w jej eksploatacji. Dlatego wymaga ona od użytkownika regularnego serwisowania i – co jest bardzo ważne – regularnego używania. Zaleca się włączyć klimatyzację przez minimum 15 minut w tygodniu. Dzięki temu sprężarka nie zatrze się, ponieważ zostaje odpowiednio nasmarowana olejem mineralnym, jaki jest wprowadzony razem z czynnikiem chłodzącym.

Posiadanie klimatyzacji niesie ze sobą określone koszty. Serwis klimatyzacji nie jest tani, co zwiększa niestety koszty eksploatacji auta. Pracująca klimatyzacja powoduje także zużycie paliwa o kilka, a nawet kilkanaście procent. Natomiast zaniedbana klimatyzacja jest źródłem szkodliwych dla zdrowia wirusów, bakterii, grzybów. Świadczy o tym choćby nieprzyjemny zapach, jaki wydobywa się z nawiewów.