Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

Naprawa samochodu po zdarzeniu drogowym – naprawy powypadkowe Poznań

Naprawa samochodu po zdarzeniu drogowym – naprawy powypadkowe Poznań

Każdemu kierowcy przytrafiła się stłuczka. Każdemu zdarzyło się uszkodzić samochód w wyniku wypadku drogowego lub kolizji drogowej. Wtedy należy dokonać tak zwanej naprawy powypadkowej uszkodzonego auta.

Wypadek drogowy – definicja

Zanim zaczniemy naprawiać auto, warto poznać znaczenie pojęcia wypadek drogowy i różnicę między wypadkiem, a kolizją. Wypadek jest to – zgodnie z definicją – zdarzenie w ruchu drogowym. Bierze w nim udział jeden lub więcej uczestników ruchu drogowego. W wyniku tego zdarzenia uczestniczący w nim najczęściej doznają obrażeń ciała. Często są także wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Kolizja jest również zdarzeniem drogowym, ale nie ma tu ani rannych uczestników, ani zabitych. W obydwu przypadkach uszkodzeniu ulega także samochód. Uszkodzenia mogą być różne – od nieznacznych, po wykluczające auto z użytkowania lub całkowite.

Naprawa samochodu – naprawy powypadkowe Poznań

Naprawą uszkodzonego samochodu zajmuje się w takiej sytuacji wyspecjalizowany warsztat blacharsko-lakierniczy. Naprawy powypadkowe Poznań obejmują nie tylko przywrócenie samochodu do stanu sprzed zdarzenia, ale też likwidację zaistniałej szkody (wykorzystanie ubezpieczenia OC lub AC). Mówimy wtedy o kompleksowej obsłudze powypadkowej.