Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

Monitorujemy flotę – monitoring floty

Monitorujemy flotę – monitoring floty

Monitoring floty jest niezmiernie istotną sprawą dla firmy transportowej. Dzięki tej usłudze pracodawca wie, gdzie w danym momencie znajdują się jego samochody, w razie awarii lub wypadku może szybko i skutecznie zareagować pomocą, a także monitorowanie pozwala na uniknięcie niepożądanych działań kierowców, śledzenie drogi przesyłki oraz czasu pracy pracowników.

Lokalizacja aut i nie tylko – monitoring floty

Na rynku są dostępne profesjonalne narzędzia do zarządzania pojazdami. Pozwalają one na pełną kontrolę oraz stały monitoring pracy pojazdów. Stworzone systemy służą przede wszystkim do nadzoru i lokalizacji pojazdów. Rejestrują spalanie paliwa i jego tankowanie, co wyklucza prawdopodobne nadużycia. Obliczają również zapotrzebowanie paliwa na określonej trasie. Mają system specjalnego autoalarmu, który zapewnia ochronę samochodu i kierowcy i pomaga współdziałać w określonych sytuacjach z policją i innymi służbami.

Tak działa GPS

Wykorzystywane są tutaj dane przekazywane przez zamontowane w pojazdach lokalizatory GPS. Dzięki temu lokalizacja pojazdów jest możliwa ze wszystkich urządzeń, które mają dostęp do Internetu. Również z urządzeń mobilnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pracodawcy, który w każdej chwili może sprawdzić, co dzieje się z jego flotą.