Pages Navigation Menu

Spedycja, transport duda: opinie

regeneracja turbin Poznań. Dlaczego turbina się psuje?

regeneracja turbin Poznań. Dlaczego turbina się psuje?

Każdy kierowca wie i obawia się awarii turbosprężarki. Dlaczego? Ponieważ jej naprawa – o wymianie nie wspominając – jest bardzo kosztowna. Co to jest turbosprężarka i dlaczego się psuje?

regeneracja turbin Poznań. Co to jest turbosprężarka?

Turbosprężarka jest to specjalistyczne urządzenie przepływowe. Jest częścią silników spalinowych z zapłonem samoczynnym, czyli popularnych diesli. Coraz częściej także używa się jej w silnikach z zapłonem iskrowym, czyli silnikach benzynowych. Przyczynił się do tego nowy trend w motoryzacji, czyli tak zwany downsizing. Polega on na zwiększaniu koncentracji mocy, przy adekwatnym zmniejszaniu pojemności skokowej i zwiększaniu współczynnika napełnienia ηv. Warto wiedzieć, że turbosprężarki montowane są w autach osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także w maszynach roboczych, również w pojazdach szynowych, agregatach i siłowniach okrętowych.

Dlaczego turbina się psuje?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Najczęstszą przyczyną jest zła eksploatacja silnika, nieprawidłowa obsługa turbosprężarki oraz nieprawidłowy montaż tej części. Warto wiedzieć, że najczęściej to nie sama turbosprężarka jest przyczyną awarii, ale element, który ściśle z nią współpracuje. Turbosprężarkę można wymienić na nową lub ją zregenerować. Regeneracja turbin Poznań to profesjonalny warsztat, zajmujący się naprawami tej części silnika.